Prawo i administracja

Czy dobrym pomysłem jest to, że współmałżonek prowadzi księgi?

Często zdarza się, że małe przedsiębiorstwa zlecają jednemu członkowi rodziny prowadzenie działalności, a drugiemu prowadzenie ksiąg. Dla niektórych małych przedsiębiorstw może to mieć sens, ale czy jest to właściwa decyzja dla wszystkich?

Oto wady i zalety posiadania członka rodziny do prowadzenia księgowości:

Pasja biznesem.

Jedyną rzeczą, jaką możesz zagwarantować, że Twój współmałżonek lub członek rodziny będzie prowadził Twoją księgowość, jest to, że chce on, abyś Ty i firma odnieśli sukces. Jeśli to oznacza późną noc, tu czy tam, nie ma problemu. Jeśli oznacza to wielogodzinne badania nad nowymi rozwiązaniami płacowymi, z przyjemnością udzielą pomocy. Możesz zajrzeć tutaj https://www.rachunkowo.com.pl/. Wystarczy uważać, aby ta pasja nie przesłoniła ich obiektywizmu. Chcesz wiedzieć, co mówią ci liczby, a nie tylko to, co chcesz usłyszeć.

Ufasz im.

Otwarcie książek dla kogoś może być trudną perspektywą, zwłaszcza na początku, gdy pieniądze są ograniczone, a zyski niewielkie.

Wiedząc, że ukochana to ten, kto pracuje, może to ułatwić.

Ale po prostu każda mała firma popełnia błędy, a wiele z nich to błędy finansowe. Zobacz tę stronę internetową https://www.br-poznan.net.pl/2018/07/11/ksiegowosc-w-restauracji-opracowanie-systemu-automatycznego-dla-wiekszej-wydajnosci-i-zyskow/. Chociaż możesz czuć się bezpiecznie, gdy członek rodziny sprawdza Twoje numery, nie ma tam niczego, czego profesjonalny księgowy nie widziałby wcześniej.

Tanio.

Największą zaletą korzystania z ksiąg przez członków rodziny jest to, że prawdopodobnie nie płacisz im. Posiadanie kogoś, kto zajmuje się księgowością za darmo jest dużym bonusem, gdy nie przychodzi zysk. Ale co zamierzasz zrobić, gdy pieniądze zaczną się pojawiać? Czy masz zamiar zaoferować im wynagrodzenie lub jakąś formę rekompensaty za ich pracę? Pieniądze mogą być wzruszającym tematem i będą wiedzieć, że możesz sobie pozwolić na ich zapłacenie, jeśli to oni patrzą na Twoje książki.

Konsumenci.

Prawdopodobnie nie rozumieją drobiazgów księgowości. Z pewnością członek rodziny może mieć dostęp do podstawowych ksiąg rachunkowych, takich jak rejestracja transakcji i śledzenie pokwitowań. Jeśli jednak chcesz mieć bardziej szczegółowe funkcje księgowe, możesz nie mieć szczęścia. Jeśli chcesz tworzyć bilanse, rachunki zysków i strat lub rachunek przepływów pieniężnych, potrzebujesz zaplecza księgowego. Są to narzędzia, które mogą pomóc w podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych.

Nie posiadają specjalistycznej wiedzy branżowej.

Każda branża ma swoje unikalne potrzeby w zakresie księgowości. Niektóre z nich mają szczególne wymagania podatkowe, niektóre potrzebują specjalistycznego oprogramowania do tworzenia szacunków, inne mają metryki, na których należy się skupić na tym, co może zrobić lub złamać swoją firmę. Zatrudnienie księgowego, który zna Twoją branżę, może Ci pomóc we wszystkich tych sprawach. Będą oni znać Twoje zobowiązania podatkowe, mogą pomóc we wprowadzeniu narzędzi i oprogramowania, które pomogą Ci zwiększyć wydajność, tak abyś wiedział, jak Twoja firma radzi sobie z innymi w Twojej branży. Wszystkie te informacje mogą być bezcenne dla prowadzenia działalności gospodarczej.

Księgowość może pomóc w rozwoju firmy.

Czy wiesz, że księgowy nie tylko mówi, jakie pieniądze przychodzą i wychodzą? Mogą one zapewnić informacje finansowe w czasie rzeczywistym i użyteczne porady, które pomogą zwiększyć zyskowność Twojej firmy. Mogą powiedzieć, w jakich obszarach działalności tracisz pieniądze i gdzie jesteś najbardziej dochodowy. Mogą one pomóc w określeniu kosztów pozyskania klienta oraz w określeniu, czy wydatki są zbyt wysokie. A jeśli masz kogoś, kto zna Twoją branżę, możesz uzyskać sprawdzoną i prawdziwą poradę, która sprawdziła się w innych firmach, takich jak Twoja. Pieniądze, które mogą pomóc Ci zaoszczędzić, oprócz dodatkowych zysków, które mogą pomóc Ci przynieść dochody, znacznie przewyższają dodatkowe koszty wynajmu profesjonalnego księgowego.

Walka z rodziną o pieniądze.


Największym powodem, aby nie korzystać z usług członków rodziny, jest uratowanie się przed niepotrzebnymi walkami. Co się stanie, jeśli współmałżonek popełni błąd przy wprowadzaniu danych, który kosztuje firmę 500, a nawet 5000 złotych? Co się stanie, jeśli jedno z rodziców zgubi fakturę i nigdy nie otrzyma zapłaty? Czy to jest argument, który chcesz mieć? Korzystając z usług profesjonalisty nawiązujesz relację zawodową, co oznacza, że w przypadku popełnienia błędu masz możliwość skorzystania z pomocy specjalisty.

Chociaż istnieją pewne plusy do korzystania z usług członka rodziny do prowadzenia księgowości, zwłaszcza na początku, jak firma rośnie przy użyciu profesjonalisty staje się jeszcze ważniejsze. Pieniądze, które wydasz na księgowego, są czymś więcej niż tylko rekompensatą za rozwój biznesu i wolne od błędów księgi.

Napisz komentarz